NAPALM DEATH,UÇK GRIND, SELFTORTURE 13 Eylül 2011 İSTANBUL

Etkinlik / Kapak | 0 Yorum

13 EYLÜL 2011 NAPALM DEATH,UÇK GRIND,SELF TORTURE KONSERİ

Alternatif giyimin İstanbul Anadolu yakasındaki en güçlü temsilcisi Gargamel Kadıköy, Dünyanın en önemli ekstrem müzik gruplarından Napalm Death’i 13 Eylülde Türkiye’deki sevenleri ile buluşturuyor.
Daha önce 2009 yılında Mağazanın birinci yıl kutlama konserinde Napalm Death’i İstanbula getiren Gargamel ayrıca Riot Promotions işbirligi ile Türkiyedeki eksterm müzik severleri Agnostic Front,Hatebreed,D.R.I gibi önemli guruplarla ilk defa buluşturmuştu.

NAPALM DEATH: Dünyanın en önemli extreme müzik gruplarından biri olarak kabul edilen Napalm Death 1981 yılında İngilterenin Birmingham şehrinde kuruldu.İlk yıllarda soundları daha hardcore/punk olsa da ilerleyen zamanlarda Grindcore/Death Metal olarak şekillendi.Hatta gurup Grindcore terimini keşfettiginden dolayı bu tarzı dünyada yapan ilk topluluk olarak kabul ediliyor.Şarkı sözlerinde Politik huzursuzluk, Nefret, Antifaşizm ,sosyal sorunlara değinen gurubun bugüne kadar yayımlanmış 13 Resmi albümü bulunmaktadır.. Albert Mudrian tarafından yazılan “Choosing Death: The Improbable History Of Death Metal And Grindcore.” kitabında Napalm Death’e çok geniş yer verilmiş ve bu tarzların en saygın toplulukları arasında gösterilmiştir. Brujeria, Benediction, Godflesh, Lock Up, Extreme Noise Terror, Cathedral, Carcass, Terrorizer grupların içinde Napalm Death’te çalmış olan veya hala çalmakta olan elemanlar bulunuyor.

UÇK Grind: 2000 Yılınında Asafated,Deathroom ve Radical Noise elemanlarının yan projesi olarak kurulan”Unutulmuş Çalgıcılar Kulübü” zaman zaman kadrosunda degişiklikler olsa da genellikle bu hakkını 90’lı yıllarda Extreme Underground Piyasasının oluşumunda önemli rol oynayan isimlerden yana kullanmıştır.Bugüne kadar sadece birer demo,albüm ve ep kaydetmiş olsalarda verdikleri konserlerler ve sergiledikleri performanslarla 2000’li yıllarda Türkiyedeki Yeraltı konserlerinin en aktif ve önemli grupların başına geliyorlar.Tarz ve tavır konusunda trendlere bağlı olmayan UÇK Grind’ı sadece Eksterm olarak özetlemek yeterli olacaktır.Daha önce İstanbulda Agnostic Front,Napalm Death,Pungent Stenc,Mastic Scum,Born From Pain,Terror gibi gruplarla sahneyi paylaştılar.

Self Torture: Ankaralı topluluk Türkiyede Death Metal ve Hardcore tarzlarını en güçlü harmanlayan gurupların başına geliyor.2000 Yılında kuruldular ve bugüne dek bir ep ve 3 albüm yayımladılar.Türkiyenin bir çok noktasında çaldılar ve seyircilere ne denli güçlü canlı performansa sahip olduklarını her defasında kanıtladılar.
13 Eylülde Old School Rock Barda gerçekleşecek olan bu konser için sadece 400 bilet sınırlaması vardır.Ön satışlar 35 TL,Kapıda(Kalırsa):45 TL Olacaktır.

Bilet Satış Noktaları:
Gargamel/Kadıköy-Caferağa moda caddesi. sakızgülü sokak no:5/a Tel 0216 337 24 45
Streetbodyart/ Bakırköy-Ebuziya Cad. Marmara Çarşısı Kat:1 No:111 Tel: 0212 571 18 50
Pubuç Cafe Bar/Taksim – Şehit Muhtar Mah. Süslü Saksı Sk. no:13/A Beyoglu Tel: 0212 245 41 40