PURESSENCE İSTANBUL BRONX KONSERİ / 15 MART

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

EFES SUNAR:

Manchester Brit Rock akımının en önemli temsilcilerinden PURESSENCE 15 Mart akşamı EFES in Katkılarıyla ve Easternbull Entertainment Organizasyonuyla ilk kez ülkemizde.

İstanbul Bronx ta gerçekleşecek bu muhteşem geceyi kaçırmayın.

PURESSENCE:
3 City ve 1 United taraftarı tarafından kurulan Puressence, 21 yıllık geçmişinde sadece Manchester’in iki yarısını değil, dünyanın dört bir yanından müzikseverleri de biraraya getirmeyi başarmış bir grup. The Smiths ile birlikte en adanmış fan kitlelerinden birine sahip olan grup, 1991 yılında başladığı müzik yolculuğunda 6 adet albüm ve bu albümlerden birçok single yayınladı.

İlk üç albümlerini yayınladıkları Island Records ile yollarını ayırıp bir de gitarist değişikliğine giden grupla ilgili kafalardaki soru işaretleri 4. albüm “Don’t Forget To Remember”in yayınlanması ile cevap buldu. Kendilerini tekrar bulmaya başladıklarını belirten grup üyeleri, aynı albümden yayınlanan “Don’t Know Any Better” ve “Drop Down To Earth” singlelarıyla dinleyici kitlesini daha da genişletti. Son albümleri “Solid State Recital” ise grubun kendi kurduğu Caserta Red adlı plak şirketinden yayınlandı. Grubun bu albümüyle ilgili yorumu ise şöyle: “En başta neden Puressence adını aldığımızın bir hatırlatması bu. Biz çatışmacı ya da politik bir grup değiliz, herşey insanların en saf duyguları ile ilgili, bu insan ruhuna en fazla hitap eden müzik türü. Bu grup kuzey Manchester’dan geliyor ve bu da bizim tarzımız.”

Manchester sound’unun günümüzdeki en önemli temsilcilerinden biri olarak kabul edilen Puressence’in komşumuz Yunanistan’daki popülaritesi ise en ilginç özelliklerinden biri. Bu ülkedeki her konserlerinde binler, hatta onbinlerce insana çalan grup, bu ülkede yabancı olmalarına rağmen en sevilen gruplardan.

Diskografi
Puressence (1996)
Only Forever (1998)
Planet Helpless (2002)
Don’t Forget To Remember (2007)
Sharpen Up The Knives (2009)
Solid State Recital (2011)

 

Grubu biraz tanımanız adına birde parçasını koyalım: