Roger Waters – The Wall Turnesi kapsamında İstanbul’da! #RogerWatersİstanbulda

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

Pink Floyd’un Kurucusu Efsane İsim “Roger Waters” 7 Sene Sonra Yeniden İstanbul’da! The Wall Turnesinin Biletleri 10 Aralık’ta Satışta!

10 Aralık 2012 saat 11:00’da Biletix te Satışa açılacaktır.

Rock Müziğin efsane grubu Pink Floyd’un kurucusu Roger Waters “The Wall” turnesiyle 7 senenin ardından BKM – GNL organizasyonuyla yeniden İstanbullularla buluşacak. 3 Ağustos 2013 tarihinde ITU Arena’da konser verecek olan Roger Waters, daha önce 2006 yılında geldiği ‘The Dark Side Of the Moon’ turnesiyle İstanbul’da 17 bin kişilik muhteşem hayran kitlesiyle o yazın en unutulmaz konserine imza atmıştı.Konserde, sosyal, politik ve bireysel anlamda kitleleri etki altında bırakması açısından müzik tarihinin belki de en önemli albümü olan The Wall, dev bir prodüksiyon ve muhteşem bir görsel şov eşliğinde baştan sona çalınacak.

“The Wall” Turnesi İle Dünyayı Büyülemeye Devam Ediyor

Dünyaca ünlü Billboard dergisi ve ayrıca Avrupalı organizatörler tarafından Uluslararası müzik konferansınca 2012 yılının en iyi turu seçilen “The Wall” bugüne kadar Güney Amerika’da 15 açık stad konseri ile Şili, Brezilya ve Arjantin’de 750.000 kişiye ulaştı. Roger Waters’ın Buenos Aires River Plate Stadındaki 9 konseri de sold-out oldu.
Amerika, Kanada ve Meksika’da gerçekleşen 42 konseri ile turnenin ikinci ayağında da başarı devam etti. 825.000 bilet satıldı. The Wall turnesi, şimdiye kadar gerçekleştirdiği 192 konserle, 380 milyon dolar bilet satış elde etti ve 28 ülkede 3,3 milyon kişiye ulaştı ve aynı zamanda 2012 yılının en çok hasılat yapan turnesi oldu.