Sarp yeni albüm, yeni konser! // 13 Şubat 2013 @JollyJokerist

Etkinlik / İstanbul / Kapak / Türk Rock | 0 Yorum

Sarp 2000 yılına kadar müziği, sesi ve sahne performansıyla kendi hayran kitlesini oluşturduktan sonra ilk albümü “Siyahın Matemi”ni dinleyicinin beğenisine sundu.

Bu albümün ilk klibi “Annem Annem” adlı şarkıya çekildi ve ardından hepimizin hafızalarına kazınan “Siyahın Matemi” onu takip etti. Bu albümde Sarp, Ümit Besen’e ait olan “Nikah Masası” adlı şarkıyı rock soundunda yorumlayarak Türkiye’deki cover anlayışına yeni bir boyut kazandırdı. 2006 yılında, ikinci albümü ” Eski Aşklar” ı çıkardı. Bu albümün ilk klibi, hepimizin yakından tanıdığı “Tek Başına” şarkısı oldu.

İkinci klip çalışması aynı zamanda albüme adını veren “Eski Aşklar” şarkısına çekildi ve onu üçüncü klip çalışması “Bana Öyle Bakma” izledi. Sarp, devam eden müzik kariyerinin yanı sıra ülkemizi East and West film festivalinde temsil eden “Lodos” adlı sinema filminde ve “Yaban Gülü” adlı dizide oyunculuk yaparak oyunculuk kariyerine adım attı. Kendi şarkılarının yanı sıra Lodos filmi için seslendirmiş olduğu Demirhan Baylan imzalı şarkılardan ve sürpriz bir coverdan oluşan “Çırılçıplak” albümünün hazırlıkları tamamlandı.

Albüm hazırlığı sebebiyle sahneye bir süre ara veren Sarp bu süreçte kendi içine dönerek, çok içten bir albüm yapma fırsatı bulduğunu söylüyor. Albüm “Çırılçıplak” adını, Sarp’ın bu albümdeki şarkılarıyla dinleyicisi ile kurduğu yalın iletişimden alıyor.  Uzun bir aradan sonra Ocak ayı sonunda Dokuzsekiz Müzik yapımcılığında 3. albümü “Çırılçıplak” ile dinleyicisi ile buluşmaya hazırlanan Sarp, yeni albümünün yeni şarkıları ile 13 Şubat  Çarşamba günü Jolly Joker İstanbul sahnesinde olacak.

sarp konser

 [button_round color=”blue” url=”http://www.biletix.com/etkinlik/PJJ30/TURKIYE/tr#”] biletix [/button_round]