Second’dan yeni EP!

Kapak / Müzik / Yerli grup | 0 Yorum

Kökü neredeyse antik çağlara dayanan ve 2020 yılından itibaren deri değiştiren Pop-Punk’ın Türkiye Büyükelçisi Second, yeni şarkılarını yayınlamaya devam ediyor. 

Kerem’in düzenlemeleri üstlendiği son çeyreğin ardından Ali Can ve Parham’ın da gruba katılımıyla modern bir sounda geçiş yapan grup geçtiğimiz yıl birbirinden ateşli konserler verip dinleyenleriyle özlem giderdi ve bu yıla da aynı hızda giriş yaptı.

Biz bi şarkı olamadık” adlı 2 şarkılık EP’nin premier’i 18 Ocak akşamı youtube hesaplarından paylaşıldı ve biz de ilk reaksiyonlarımızı verdik!

“Biz bi şarkı olamadık”

Özgün’ün ıssız steplerde at koşturan hayal dünyası, bir Second klasiğine dönüşmüş gibi görünüyor. Şarkı esasen buruk bir hikayeyi anlatıyor. Dolu dolu arpejlerle kalbimizi okşayan melodiler, nakaratta yükselterek bizi ritme ve eşliğe davet ediyor. Tüm lanetlenen ikili ilişkilerin ortak isyanı olsun bu şarkı. Çok sevdik valla. 

“Deli mi ne”

Bana göre küfür çoğu şarkıda başarısız olur ama duygunun tam karşılığını verince de tadından yenmiyor. Firuze’nin eşliğiyle şeker tadında bi tekerlemeye dönüşen şarkının sözleri aslında pek de masum. Elimine hayatlarda bizi gülümseten bir gıcır Second şarkısı daha bizim oldu böylece.

Bu arada hatırlatma, 21 Ocak Cumartesi günü Moda Sahnesi’nde aynı gün içinde 2 konser veriyor Second. Aynı zamanda bu 2 şarkının da galası anlamına geliyor. Pop Punk’a gönül veren ya da merak edenlere duyurmuş olalım.