Slipknot’a Joey Jordison’ın ölümünden para kazandığı iddiasıyla dava açıldı

Kapak / Metal / Müzik | 0 Yorum

TMZ tarafından elde edilen belgelere göre Slipknot, Joey Jordison‘un emlak yönetim şirketinin gruba karşı dava açması nedeniyle yasal bir anlaşmazlıkla karşı karşıya.

Davanın özünde Slipknot’ın Joey Jordison’ın ölümünü, Jordison’ın ölümünden sonra satışları düşen 2022 tarihli The End, So Far albümünün satışlarını artırmak için kullandığı iddia ediliyor. Ayrıca, Jordison’ın emlak yönetim şirketi davada grup üyeleri Corey Taylor ve Michael Shawn “Clown” Crahan’ın Joey’in ölümünden sonra ailesine başsağlığı dilemek için ulaştıklarını iddia ettiklerini ancak bunun gerçekleşmediğini iddia ediyor.

Dava dilekçesinde ayrıca Joey Jordison’un akut transvers miyelit hastalığıyla mücadelesi ve ardından e-posta yoluyla gruptan çıkarılması gerekçe gösterilerek Slipknot’tan ayrılışının iddia edilen koşulları da anlatılıyor. Anlaşmazlıkta, Joey’in müzik aletleri ve ekipmanları da dahil olmak üzere tüm eşyalarının iade edilmesine yönelik bir anlaşmaya rağmen, grubun en az 22 eşyayı alıkoyduğu ve bunlardan bazılarının hala Knotfest’te bulunan grubun gezici müzesinde sergilendiği iddia ediliyor.

Davaya yanıt olarak Slipknot iddiaları reddetti ve mahkemeden davanın reddini istedi.