“Softa & Manto” Peyote Konseri // 14 Eylül Cuma 2012

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

Softa ve Manto 14 Eylül Cuma gecesi Peyote orta katta!

Softa
2007 yılının sonlarında Ece ve Furkan tarafından kurulan grup bir kaç eleman değişikliğinden sonra son halini aldı. Kurulduğu ilk günden itibaren beste çalışmalarına ağırlık veren Softa, Ankara’nın önemli sahnelerinde çeşitli organizasyonlarda sahne aldı.

İlk Ankara dışı performansına 14, Tuborg Roxy Muzik Günleriyle başlayan grup burada sahnelediği performansıyla 1.lik ve Tuborg Özel Ödülüne layık görüldü. Daha sonra Foça Rock Tatili ile şehır dışı performanslarına devam eden grup İstanbul Peyote sahnesinde de düzenli olarak performanslarına devam etmekte.

Tarz olarak punk, garage ve psychedelic öğeleri bünyesinde barındıran grup, kendilerinin uydurduğu Acid Punk terimini benimseyerek yaptığı müziğin bunu yansıttığına inanmaya başladı.

2010 yılı Mart ayında Ufo Single albümü ve klibi piyasada oldu. Vokal, elektro gitar, teramin ve tuşlu çalgıların Ece Özey’den soruldugu grupta, Elektro gitarlar ve efektleri Furkan Güleray, Bas Gitarı Cumhur Kadıoğlu, Vurmalı çalgıları Aycan Fıratlı üstlenmekte.
http://www.facebook.com/TheSofta

Manto
Davullarda Tarık Keskin, bas gitarda Nazım Eren Yanık, gitar ve vokallerde Bora Dayanıklı’dan oluşmaktadır. 2006 yılında kurulan grup sahne performansını kendi bestelerinden oluşturmuştur. Alternatif, Progressive Rock ve bilimum Rock öğeleriyle beslenmiş şarkılarında, çöllerden dalgalara bir yolculuk hikayesindelerdir. En guzel insan kafasi karisik olandir.

2012 yılı Mayıs ayında ilk kliplerini yayınladılar; http://youtu.be/Cq_Etwo21E8

2006 senesinde Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği Battle of the Bands 2006 yarışmasında 1. lik elde eden grup, ateşli, hareketli ve heyecanlı performanslarıyla Rock müziğin ruhuna selam eder.
http://www.facebook.com/mantoofficial

“Softa ve Manto” Peyote Konseri
14 Eylül Cuma, 2012
Mekan: Peyote Nevizade (Orta Kat)
Adres: Kameriye Sokak, No:4, Balıkpazarı, Beyoğlu
Kapı Açılış: 21:00, Bilet: 10 TL
Organizasyon: Peyote
Bohemian Blog: http://bohemianoffice.wordpress.com/
Peyote Web: www.peyote.com.tr
Peyote İletişim: 0(212) 251 43 98

[button_round color=”blue” url=”https://www.facebook.com/events/132792840199511/”] Facebook Etkinlik Linki [/button_round]