Stick to Your Guns!

Stick to Your Guns enine, boyuna!

Stick To Your Guns

Bu hafta Perşembe günü The Mekan‘ da sahne almaya hazırlanan Kaliforniyalı grup STYG hakkında bilip bilmediklerinizden bir derleme yapıp sizleri de konser öncesine hazırlayalım istedik. Keyifli okumalar!

2003 senesinde frontman Jesse Barnett ( vokal – 2003’den beri) tarafından kurulan Stick to Your Guns, kadrosunu punk-hardcore sevgisinin en iyi temsilcileri, George Schmitz (davul – 2008’den beri), Andrew Rose (bas – back vokal – 2008’den beri), Chris Rawson (gitar – back vokal – 2009′ dan beri) ve Josh James (gitar – back vokal -2011’den beri) oluşturmaktadır.

Birkaç elemanın birleşip sadece müzik yaptığı bir gruptan daha fazlası olmayı hedefleyen STYG, kuruluşlarından itibaren kendini ifade etme özgülüğüne, daha iyi bir hayatı arzulamaya, ailenin önemine ve başkalarına saygılı bir duruşun önemini sergilemeye odaklanmış, tepeden tırnağa Orange County’ li olmanın enerjisi ve pozitifliliğiyle var olmaktadır.

Dört albüm ve beraberinde birçok dünya turnesi sonrasında 2012‘ de STYG, herkesin kendine bir yer bulabileceği, beklenenin ötesinde bir albüm Diamond ile kariyerlerine bir dönüm noktası ekliyor.  Kendini aşmış bir STYG’ i kucaklayan Diamond, gözlerimiz önünde akıp giden ya da daha doğru tabiriyle dönüp duran Dünya’ da olup bitenlere ışık tutuyor.

Son olarak 2014 senesinde ise STYG  grubun 10. yılını kutlamak adına Decade Edition, yani Diamond albümüne 3 bonus parça ilaveli ve 1000 kopya ile limitli, ama şimdilerde dijital ortamda erişime açık olan yeni bir kayıt çıkarttı.

STYG ile ilgili daha fazlasını yazılı kayıtlar dışında bir de performansla değerlendirmek isteyenleri 03 Temmuz akşamı The Mekan’ a bekleriz. Bizler orada olacağız!

 

Aktif Kadro

Jesse Barnett – vokal (vokal – 2003 – devam)

Andrew Rose – bas, back vokal (2008 – devam)

George Schmitz – davul (2008 – devam)

Chris Rawson –gitar, back vokal (2009 – devam)

Josh James – gitar, back vokal (2011 – devam)

 

Eski Üyeler

Reid Haymond – gitar, back vokal (2007 – 2010)

Casey Lagos – davul, gitar, bas, back vokal (2003 – 2008)

 

Diskografi

Stüdyo Albümleri

For What It’s Worth (2005, This City Is Burning Records; Reissue: 2007, Century Media Records)

Comes from the Heart (2008, Century Media Records)

The Hope Division (2010, Sumerian Records)

Diamond (2012, Sumerian Records)

Şarkılar

“Laught Right Back” (re-recorded version) – 2008

“Bringing You Down (A New World Overthrow)” – Wall Street işgalini desteklemek için Diamond albümünden yayım öncesi kayıt

“Dog Days Are Over” – Florence And The Machine cover,  25 Mart 2014

 

Klipler:

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Yorumlar

Yorumlar

/ 36 Arşiv

eirenis

1985 Almanya doğumlu olan ben, 8 yaşında Türkiye'ye temelli dönüş yapan ailesine iştirak etmek zorunda kalır ve İstanbul'da büyümeye, yetişmeye; ama neye bilmeden; başlar. Neyse öğrenimde Fransızca Öğretmenliği ve dış ticareti bitirir; şuan çalışmamakta akademik kariyer hayaline yeniden düşer. Umar ki olsun da hayalden çıksın ister. Fotoğrafa, müziğe, yazmaya, okumaya merakının yanısıra ilgisi ve yetisi de vardır. Ailesine özellikle kardeşi, Memo'ya çok düşkündür. Bir de hayatının en anlamlı anlamı herşeyi Güven'dir düşkünlüklerinin başı çekeni.