Sting İstanbul’da! // 26 Kasım 2012 Ataköy Atletizm Arena

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

Sting: Back To Bass
2012 Sonbahar Turnesi

Sting En Sevilen Şarkılarını, 5 Enstrümanlı Orkestra  ile Çaldığı Turnesi ile İstanbul’da!

Sting büyük başarı kazanan 2011-2012 Dünya Turnesi’nin ardından, sevilen şarkılarını sadece 5 enstürman eşliğinde seslendirdiği Back to Bass turnesi ile yeniden Avrupa’da! Bir Live Nation organizasyonu olan İstanbul konseri ise BKM-GNL ortaklığı ile gerçekleşecek.

Müzik dünyasının efsanevi isimlerinden Sting, en son 2006 yılında da İstanbul’a gelmiş ve Kuruçeşme Arena’da 15.000’i aşkın dinleyicisiyle buluşmuştu. Sting, bu konser esnasında sahneden gördüğü manzaraya hayranlığını dile getirmişti. Sanatçı şimdi 26 Kasım’da Ataköy Atletizm Arena’da bir kez daha İstanbul’lu dinleyicileriyle buluşacak.

Sting’in 2011-2012 Back to Bass Dünya Turu, Kuzey Amerika, Avrupa, İngiltere ve Güney Afrika’da olağanüstü beğeni topladı. Bu turnenin, yeni ayağı 7 Kasım’da Strasbourg-Fransa’da başlayacak,  Fransa’da ilan edilecek diğer konserlerin ardından Slovakya ve Çek Cumhuriyeti’ndeki performanslarla devam edecek. (Güncel program aşağıda verilmiştir.) Bilet satışları 3 Eylül’de başlayacak.

Dünya basını ne dedi: 

“Şahane müzisyenlerden oluşan bir grupla harika bir gece ve ihtişamının tek bir damlasını bile kaybetmemiş karizmatik bir şarkıcı ve söz yazarı.”- The Newcastle Evening Journal (6 Şubat, 2012)

“Kaçırılmaması gereken bir konser!”- Lidove Noviny (19 Şubat, 2012)

“Sting hiç durmadan kendini yeniliyor…ve her ne yapıyorsa bu ancak sihir olmalı.”- Augsburger Allgemeine (29 Şubat 2012)

Sting’e bu turne sırasında uzun zamandır birlikte çalıştığı gitarist Dominic Miller, Vinnie Colaiuta (Davul), David Sancious (klavye) Peter Tickell (elektronik keman), ve Jo Lawry’den  (vokal) oluşan bir grup eşlik ediyor.

Sting Fan Club üyeleri biletlerini normal satış başlamadan önce www.sting.com adresinden satın alabilirler. Dünya turnesi programı hakkında daha detaylı bilgi ve biletler www.sting.com adresinde yer alıyor.

Bu turnenin organizasyonu Live Nation ve prodüksiyonu RZO Entertainment Inc. tarafından yapılmaktadır. Türkiye konseri organizasyonu BKM & GNL tarafından yürütülmektedir.

http://www.biletix.com/etkinlik/NLSTI/ISTANBUL/tr