Summer Camp İstanbul konseri / 8 Nisan Pazar // @babylonistanbul

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

Kapı Açılış:19.00
Alnıtemiz 19.15-19.45
TSU! 19.50 – 20.30
Summer Camp 20.45
After Party by Club Bangkok

Hepsi 8 Nisan’da Babylon’da. Üstelik saat 20.00’ye kadar gelenlere Binboa Satsuma bizim ikramımız!

Summer Camp sahnedeyken fotoğrafını çekip Instagram ya da Twitter’dan ’#summercampbabylon hashtag’iyle gönderen ilk 3 kişi 28 Haziran Two Door Cinema Club & Metronomy @ Maçka Küçükçiftlik Park ; İkinci 3 kişi ise 26 Mayıs’ta Maslak Parkorman’da gerçekleşecek Babylon Soundgarden Festivali’ne çift kişilik giriş hakkı kazanacak.

LONDRA

Summer Camp dinledikçe geçmişe yolculuk etmek için zaman makinasına gerek yok zira Jeremy Warmsley ve Elizabeth Sankey ikilisinin ortak projesi, sizi ‘60 ‘70 ve ‘80’li yıllara geri götürecek güzellikte. Elizabeth’in Jeremy’ye gönderdiği bir mixtape’te yer alan The Flamingos’tan “I Only Have Eyes for You”’yu coverlayarak başladıkları proje daha sonra yayınladıkları single “Ghost Train” ile resmi olarak start aldı. Moshi Moshi etiketiyle 2010 yılında çıkardıkları ilk EP’leri Young ile indie pop ve nostaljik lo-fi hayranlarına göz kırpan grup, Steve Mackey (Pulp) ile beraber sundukları 2011 tarihli çıkış albümleri “Welcome to Condale” ile çıkışlarını sürdürdü. Kendi yarattıkları karakterler arasında geçen hikayeleri parçalarına konu eden İngiliz ikili biten arkadaşlıklar, yitip giden ilişkiler, kalp ve hayal kırıklıkları üzerine yazılmış sözleriyle öne çıkıyor. Grup, Elizabeth Sankey’in büyüleyici vokali ile Jeremy Warmsley’in yarattığı synth ve drum machine harikalarını birleştirerek indie pop ve chillwave’in en orijinal çalışmalarından birine imza atıyorlar. İdeal bir Pazar konseri niteliğindeki Summer Camp performansı öncesi TSU!, sonrası ise Club Bangkok, sahnede olacak.

TSU!

TSU!, Ricochet ve OAK gruplarıyla uzun süredir üretimlerde bulunan J.Hakan Dedeoğlu’nun solo projesi olarak 2011 yılında harakete geçti. Ağırlıklı enstrümental akustik gitar kompozisyonlarından oluşan TSU! parçaları, folk tınılarından yola çıkarak atmosferik bir anlatımla dinleyicilerine sesleniyor. TSU!, henüz yayınlanmamış ilk albümünü bu yılın Ocak ayında Carla Bozulich ve John Eishcenseer’in katkılarıyla Studio Bee’de kaydetti.

http://soundcloud.com/tsu-3
http://gingerandoak.tumblr.com/