Nightborn

Thrash Metal grubu NIGHTBORN yeni albümünü ve yeni klibini yayınladı!

Kapak / Metal / Müzik | 0 Yorum

Tek kişilik bir proje olan Nightborn yeni albümü “UNHUMAN”ı Ekim ayında yayınlanladı. Halloween için özel bir klip yayınlayan Nightborn, klibi TEMPORAL NIGHTMARE parçasına uyarladı.

Klip, 2015 yılında Can Evrenol tarafından çekilen Baskın filminin versiyonu olarak Temporal Nightmare için yeniden hazırlandı.

Thrash Metal grubu NIGHTBORN’un
“UNHUMAN” adlı ikinci albümü
18 Ekim 2022 tarihinde tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Thrash Metal grubu Nightborn’un “UNHUMAN” adlı ikinci albümü, 18 Ekim 2022 tarihinde tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.   

Tamamı İngilizce olan Unhuman albümünün lansmanı öncesinde 5 adet single aşağıda belirtilen tarihlerde metal müzik severler ile buluştu:

15 Eylül – Absence of Life

22 Eylül – Phantoms

27 Eylül – Aphelion Dusk

4 Ekim – Grave Madness

10 Ekim – A Solemn World

Metal müzik severler, NIGHTBORN’a @nightbornofficial resmi Instagram hesabından, albümü UNHUMAN’a ise tüm dijital müzik platformları ile www.nightbornofficial.com web sitesinden ulaşabilirler.

Nightborn’un ilk albümü “Skyless”ın ardından, “Unhuman” albümü, iki senelik bir süreçte; İsveç’teki Kreator, Arch Enemy, Dark Tranquillity ve Sepultura gibi gruplarla çalışan Fascination Street Studios’da kaydedildi, mixlendi ve master edildi.

Albüm yaklaşık 53 dakikalık karanlık melodilerle süslenmiş, eski ve yeni tarzları iç içe barındıran, sert thrash metal unsurları içeriyor. Albümün tüm şarkıları, sözleri, besteleri Arda K. tarafından yazıldı ve çalındı; tüm vokaller, enstrumanlar, besteler ve aranjmanlar yine kendisi tarafından yapıldı. Nightborn’un yazdığı davulları ise Septic Flesh, Decapitated ve Behemoth’un davulcusu Krimh çaldı, gitar editlerini de Pentagram’ın vokalisti Gökalp Ergen tamamladı.

Unhuman albüm görsellerini, önemli metal grupların tasarımlarını yapan @v01idgazer yaptı.

NIGHTBORN HAKKINDA

One-man band olarak karşımıza çıkan Nightborn, Arda K. tarafından 2012 yılında kurulmuştur. Bildiğimiz eski ve revival thrash metal öğeleri ve diğer genrelerdan etkilenerek hazırlanan tüm parçalar, thrash metal müziğini yaşatmak için baştan tasarlanmıştır. Skyless albümü bu yolculuğun ilk adımıydı.

Skyless, 2016-1017 yıllarında Arda K. Tarafından yazılmış, aranje edilmiş, çalınmış, kaydedilmiş, mikslenmiştir. Albümün final editleri, ek miksler, ses mühendisliği ve mastering, Fascination Street Studios’da Jens Borgen tarafından yapılarak tamamlanmıştır. Albüm görselleri de Eliran Kantor tarafından tasarlanmış, ek çalışmalar da Maximillian Mende tarafından hazırlanmıştır. Skyless, herkesin içinde bulunan farklı yönlerden ve yerlerden ortaya çıkan karanlık duyguların, Nightborn yorumuyla dışavurumudur. Arda K. 1990’ların başından beri metal müzikle ilgilenmiş, Aeon (daha sonradan Sagansara ve Aaaarrghh) ve Kasvet isimli grupların kurucularındandır. Nightborn’un albümlerindeki bazı şarkıların ortaya çıkışı 2000’lerin başına kadar gitmektedir. Nightborn’un elinde yaklaşık 10 şarkılık yeni materyal hazır olduğu için, 2023’te üçüncü albümünün kayıtlarına başlamayı planlamaktadır.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Resmi Websitesi: www.nightbornofficial.com

Songwhip: songwhip.com/nightborn

Band Camp: nightborn-official.bandcamp.com

Instagram: @nightborn.official ve @shadowdevourer 

Facebook: facebook.com/nightborn.official

Youtube: Nightborn Official

Soundcloud: https://soundcloud.com/night-born-616439263

Spotify:https://open.spotify.com/artist/4HoHVdCTvltJxL21uxq7dR?si=lggcRh3SSgO_a3w1E9FzXg

Apple Music: Nightborn

Deezer: NightbornTidal: Nightborn