Thy Art Is Murder’dan CJ McMahon Son Gönderisi İçin Özür Diledi

Deathcore / Kapak / Müzik | 0 Yorum

“Niyetim Hiçbir Şekilde veya Şekilde Transfobik Olmak Değildi”

Thy Art Is Murder vokalisti CJ McMahon, sosyal medyadaki son yorumları için bir özür yayınladı. Birkaç gün önce deathcore vokalisti, Matt Walsh tarafından paylaşılan bir videoyu yeniden yayınladı; bu videoda bir kadının küçük çocuğuna kız mı erkek mi olduğunu sorduğu ve çocuğun da “her ikisi de” diye yanıtladığı bir video yayınlandı. Anne daha sonra “tamam, ikiniz de öylesiniz” demesi üzerine kendisi de baba olan McMahon, videoya itiraz etti ve bildirildiğine göre kadının “yakılarak öldürülmesi gerekiyor” diye ekledi. McMahon, gönderisinden dolayı instagram tarafından engellendi.

Bunun ardından grup arkadaşları trans topluluğuyla bu dayanışma mesajını paylaştı. Bugünün erken saatlerinde, yani 25 Ağustos’ta McMahon, davranışından dolayı özür dileyen aşağıdaki videoyu yayınladı. O videoya şu açıklamayı yaptı:

“Son paylaşımıma değineceğim: Sözlerimin toplum üzerinde yarattığı incitici etkinin farkındayım ve çok üzgünüm. Hatalarımdan ders alıyorum ve her bireyi daha iyi anlamaya, saygı duymaya ve desteklemeye kararlıyım.”

İşte videoda söyledikleri

"Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce Instagram'da paylaştığım ve korkunç yorumlarda bulunduğum videodan rahatsız olan ve kırılan herkesten özür dilemek için bu videoyu hazırlamak istedim. Niyetim hiçbir şekilde transfobik olmak değildi. Ve artık niyetimin ne olduğunun hiçbir önemi olmadığı noktaya geldi.

LGBTQ+ topluluğundan, onların müttefiklerinden ve onları destekleyen kişilerden özür diliyorum. Ben de onları desteklediğimi sanıyordum ama paylaştığım ve berbat yorum yaptığım videom açıkçası bunun aksini kanıtladı. Sahip olduğum trans arkadaşlarım lütfen bunu benim transfobik olmam olarak algılamayın. Bundan başka bir şey olmak niyetim çok farklıydı.

Ve yanımda olmayan grubumdan özür diliyorum ve onları suçlamıyorum, bu yüzden evet, ne diyeceğimi bilmiyorum. Üzgünüm."