TNK

TNK Bursa Konseri // 31 Mart Cumartesi @ResimliBar

Bursa / Etkinlik / Kapak | 0 Yorum

TNK @ Uludağ Üniversitesi 2012 KONSERİ 31 MART CUMARTESİ
RESİMLİ BARDA
KONSER GİRİŞ FİYATI TEK FİYAT 20 TL
Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü Görükle, Turkey

Caner Karamukluoğlu – Vokal/Gitar || Vocal/Guitar
E. Basri Hayran – Bas || Bass
Onur Ertem – Davul || Drums

Biyografi
TNK, 2001 yılında Ankara’da kuruldu. 2002 yılında düzenlenen SingYourSong adli yarışmada Genç Yetenek unvanına layık görüldü. Bundan sonra da çalışmalarına hızla devam edip; 2004 yılında Fanta Genç Yetenekler Arıyor adlı yarışmada ünlü müzisyenlerin ve yapımcıların bulunduğu bir jüri tarafından Türkiye birincisi seçildi. 2005 yılında ilk ‘EP’leri olan Sıra Bizde” yayınlandı. “Sıra Bizde” adlı EP’den grunge/alternatif rock türündeki “Elveda De” parçasına 2007 yılının Mayıs ayında bir klip çekildi. Bu kliple beraber TNK dinleyicilerine ilk kez bir görsel sunma fırsatını yakalamış oldu. TNK, 2009 yılında Pasaj Müzik ile anlaştı ve yaklaşık 11 ay süren yeni albümün kayıt süreci başladı. Kayıtları Ankara’da tamamlanan Volkan Yırtıcı’nın prodüktörlüğünü yaptığı “Söyle Ruhum” albümünde EP’deki tarzdan biraz daha farklı bir müzik ortaya çıkmıştır. Albümün ilk klip parçası da aynı adı taşıyan parçaya çekildi.

Bas gitarda Basri Hayran, gitar ve vokallerde Caner Karamukluoğlu ve davulda Onur Ertem’den oluşan TNK, 2010 Temmuz ayında Fanta Gençlik Festivali kapsamında 16 şehirde Şebnem Ferah ve Ceza ile beraber yüzbinlerce müzik severle buluştu.

TNK, Ekim ayında Dans Et adlı parçasına çektiği video klibini yayınladı. Aralık ayının sonunda da Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde Yine Yazı Bekleriz isimli parçasını kliplendirdi. Bu parça aynı zamanda Şubat ayında vizyona giren, yine Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde çekilen “Aşk Tesadüfleri Sever” isimli sinema filminin soundtrack albümünde yer aldı. Bu albümde Mehmet Günsür ile birlikte Bülent Ortaçgil’in “Eylül Akşamı” parçasını da seslendiren TNK’nin, aynı zamanda bu filmde ufak rolleri bulunmaktadır. TNK, yine Şubat ayında piyasaya sürülen Nilüfer’in “12 Düet” albümünde “Selam Söyle” adlı parçayı seslendirdi. Ocak ayında da 5 ayaklı bir Avrupa turnesine çıkan TNK, şu sıralarda yurt çapında konserlerine devam etmektedir.

Bulunduğu Yer
Ankara
İnternet Sitesi
http://www.tnk.com.tr/
http://www.myspace.com/tnktheband
http://www.reverbnation.com/tnk