Across The Wall Röportajı

KAPAK / MÜZİK / Röportaj / Yerli grup | 0 Yorum

Merhabalar İstanbul’lu Hardcore/Beatdown grubu Across The Wall ilk EP lerini satışa sundular. Bizde ülkemizde bu türün ilk temsilcisi olan grupla konu hakkında konuşalım istedik.

accrossthewall2

E.A.     : Öncelikle merhabalar. Bize Across The Wall’ın nasıl kurulduğundan bahseder misiniz ?

A.T.W. : Elbette. 2012’nin Mart ayında Youme ve Cem tarafından kuruldu. İlk basta amaç sadece beste yapıp yayınlamaktı fakat kısa bir sure sonra bu projeyi grup haline getirme kararı aldılar. Ardından da diğer elemanların bulunmasıyla kadro tamamlandı.

E.A. : Müzik türünüz beatdown bakımından Türkiye’de ilksiniz nasıl tepkiler aldınız ?

A.T.W : Turkiye’de bu tarzı dinleyen insan sayısı malesef çok az. Fakat bizce bunun sebebi tarzın beğenilmemesi değil, daha önce pek duyulmaması ve underground olması. Bu yüzden insanlar müziğimizi dinlemeden önce şüpheyle yaklaşıyor ama sonrasında ise genelde beğeniyorlar. Beatdown tarzını saf olarak yapmayıp arada başka tarzlardan etkileniyor olsak da bu tarzı Türkiye’ye tanıtıyor olabilmek bizi mutlu ediyor.

E.A : EP niz Open Your Eyes’tan biraz bahseder misinz ?

A.T.W : Open Your Eyes aslında bir EP’ye göre çok uzun. 1 intro ve 5 parçadan oluşuyor. Bu EP için uzun bir süre uğraştık ve aldığımız tepkilerden de çok memnunuz. EP online olarak satışa sunuldu, ayrıca CD olarak almak isteyenler de bizden alabilirler.

E.A. : Fivebyfive records ile anlaştınız. Bu destekle beraber ilerisi için albüm düşünceniz var mı ?

A.T.W. : Öncelikle şunu söylemek gerekir ki Fivebyfive Records çıkardığımız EP’den çok memnun. Şu anda EP’nin online satışlarını da kendileri üstlendi. Bize verdikleri destekten biz de çok memnunuz ve onların bu desteğiyle bir albüm çıkarmak da istiyoruz. Zaten EP’nin yayınlanmasıyla hızımızı kesmedik, yeni besteler üzerinde uğraşıyoruz. Her zaman aktif olmak bizim için çok önemli.

E.A. : Peki konser planlarınız var mı ?

A.T.W. : 13 Mayis’ta Avusturya’nin önde gelen hardcore punk gruplarından Spider Crew ve İzmir’li dostlarımız Social Threat ile sahne alacağız. Eski Beyrut/Taksim’de gerçekleşecek olan bu etkinliğe hepinizi bekliyoruz.

E.A. : Bizim için zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz başarılar dileriz.