Cumartesi’nin konseri başka olur!

Etkinlik / İstanbul | 0 Yorum

Cumartesi gecesi evde kalmayıp konser konser gezmek isteyenler için etkinlikler boy boy.

1 – Redd Konseri –  Bronx Pi Sahne

redd_2014

Türkiye’nin en sevilen rock gruplarından Redd, 15 Kasım’da Bronx Pi Sahne’de performansını sergiliyor.

Geniş kitlelere hitap eden ve yaptıkları her işle dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Redd, 2005’ten bu yana beş stüdyo albümü, bir soundtrack albüm ve bir konser DVD’si yayımladı. Gerek yaptığı müzikle, gerekse duruşuyla büyük beğeni toplayan grup, 2012 yılında çıkarttıkları albümleri “Hayat Kaçık Bir Uykudur” ile başarılı bir işe daha imza atarak dinleyenlerinin gönlünü bir kez daha fethetmeyi başardı.

Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserVe aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

2- Cem Adrian – Jolly Joker İstanbul

cem adrian

Farklı ses rengiyle dikkatleri üzerine çeken Cem Adrian, sonbaharda yayımlanacak yeni albümü “Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum” albüm konseri ile 15 Kasım’da Jolly Joker İstanbul’da sahne alıyor.

10 yıllık müzik kariyeri boyunca dinleyenlerinin karşısına hep “başka” çıkan Cem Adrian, yeni albüm ve en yer etmiş şarkılarıyla “bir performans sanatçısı” olmayı sürdürüyor.

3- Moğollar – The Mekan

Türkiye’de rock müzik tarihinin en önemli grubu olan Moğollar, 15 Kasım akşamı The Mekan sahnesinde…

Moğollar sahnesinden sonra Unified Gecko ve Baro Banda’nın kurucularından yeni ethno elektronika macera: Baskha sahne alıyor.

Baskha
Avustralya ve Türkiye’den müzisyenlerden oluşan Bashka müzik gurubunun en belirgin özelliği, müziklerinin tezatlar üzerine kurulu olması ve bu tezatları en doğal biçimde sentezleyebilmeleridir. Kendi bestelerinin yanı sıra, geleneksel ve anonim şarkıları da kendi tarzlariyla icra eden Bashka, Doğu-Batı, komposizyon-doğaçlama, modern-geleneksel ve akustik-dijital gibi zıt kavramları müziğinde barındırarak eski anonim şarkılara yeni bir ses ve hayat veren eklektik, samimi ve benzersiz bir müzik tarzına sahipler. Dünyanın birçok ülkesinde konserler veren, Mercan Dede, Trakya All Stars, Göksel Baktagir, Okay Temiz gibi sanatçılarla sahne alan, yetenekli müzisyenlerden oluşan grubun üyeleri şöyle:

Elektronik alt yapılar, gitarlar, vokal: Murat Yücel
Digital synths, soprano saksafon, yan flüt: Alisha Brooks
Klarinet, trompet: Savaş Zurnacı
Kabak kemane, cümbüş, vokal: Cafer Nazlıbaş
6 telli bas gitar: James Gilligan
Bateri: Leigh Fisher
Perküsyon: Soner Zurnacı

Moğollar
1971 yılında Fransa’da yayımladıkları albüm ile Charles Cros Academy Ödülü’nü (aynı ödülü bir yıl önce Jimi Hendrix, bir yıl sonra ise Pink Floyd aldı) alan grup, müzik kariyerinin bir bölümünü de yurt dışında geçirdi. Tarihi boyunca Cem Karaca, Barış Manço, Selda gibi dönemin önemli vokalistiyle çalışan Moğollar, 1970’lerin sonlarına doğru ülke koşulları müzik yapmanın mümkün olmadığı hale geldiği için dağılmak durumunda kaldı.

1993 yılında başlatılan bir imza kampanyası sonucu yeniden bir araya gelen gruba klavyede Serhat Ersöz katıldı. 2008 yılında gruba, vokalist olarak Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca eklendi. 2010 yılında grubun davulcusu Engin Yörükoğlu’nun kansere yenik düşmesinin ardından gruba Kemal Küçükbakkal katıldı.

Türk müziğinin 45 yıllık çınarı bu yıllara 23 adet 45’lik ve 11 adet stüdyo albümü sığdırdı. Moğollar’ın hala üretiyor ve hala sahne alıyor olmasının sırrı samimiyetlerinde gizli…

4 – Zakkum – Beyrut Performance

zakkum

Son albümüyle müzik listelerinin üst sıralarında yer alan rock grubu Zakkum, 15 Kasım’da vereceği konserle Beyrut Performance sahnesinde…

1999 yılında “Raindog” adıyla Ankara’da kurulan Türk alternatif rock grubu Zakkum, “Raindog” ismiyle bine yakın sayıda sahne performansı gerçekleştirdi. Grup, albüm çalışmaları esnasında Türkçe bir isme geçiş yaparak Zakkum adını kullanmaya başladı.

“Zehr-i Zakkum” (2007), “13” (2011), “Ben Böyle Değildim” (2012), “Her Gün Sonbahar” (2013) albümleriyle dinlenme rekoru kıran ve yayımladığı albümlerle çok geniş bir hayran kitlesine ulaşan Zakkum, yoğun bir konser programı ile son albüm şarkılarıyla hayranlarıyla buluşuyor.

5 – Vega – Beyoğlu Hayal Kahvesi

vega

Rock müziğin en eski gruplarından Vega, 15 Kasım konseriyle Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde sevenleriyle buluşuyor.

1996 yılında kurulan Vega’nın ilk albümü “Tamam Sustum”, 1999’da Sony Müzik tarafından yayımlandı. Deniz Özbey Akyüz’ün kendine has vokali ve Tuğrul Akyüz’ün gitarı Türk rock müziği için bambaşka bir soluk oldu. Ardından gelen canlı performans tecrübeleri, ikinci albümleri Tatlı Sert’in yapılmasında büyük etken oldu.

Grup, 2003 yılında “Hafif Müzik” albümünün çalışmalarına başladı. 2004 yılının Eylül ayında Serkan Hökenek ve Tuğrul Akyüz, albümün prodüktörlüğünü kendileri yapma kararı aldılar. Büyük bölümü ev stüdyosunda tamamlanan albüm, 2005 yılında Sony & GRGDN etiketi ile yayımlandı.

Vega, bir süredir ara verdikleri konser programlarına, 2011 yılında tekrar başladı. Gerçekleştirdikleri her konserin dolu dolu geçmesi seyircinin de grubu ne kadar özlediğinin kanıtı oldu.

Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserVe aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

6 – Nev Kadıköy Sahne

nev

Pop müziğinin sevilen ismi Nev, 15 Kasım’da KadıköySahne’de sahne alıyor.

Özel ses rengi, kendine has vokal tekniği, gitar çalımındaki ustalığı, farklı stili ve yazdığı şarkılarla, kısa sürede geniş kitlelerin yakından takip ettiği bir isim haline gelen Nev, KadıköySahne’de sizlerle buluşuyor. Nev, eski ve yeni şarkılarının yanı sıra sevilen coverları da sahnede seslendirecek.

Kendi albümleri ve şarkıları ile her zaman gündem de kalmayı başaran sanatçı; 2001’de ilk albümü Her Şeye Rağmen’i, 2004 yılında 2. albümü “Sen Gibi”, 2007 yılında 3. albümü “Işığım ve Gölgem”, 2010 yılında son albümü “Bir Nev-i Alaturka” ve son olarak sadece dijital platformlarda 2011 yılında “Yokum” şarkısını yayımladı.

7 – Objekt – Babylon

Bibio adıyla tanınan, elektronik müziği deneyselleştirmesiyle nam salan Stephen Wilkinson DJ setiyle 15 Kasım’da Babylon sahnesinde.

TJ Hertz tarafından Berlin’de machine müzik maceralarına aralıksız devam eden Objekt elektroloji ve teknolojinin karmaşık sarmalını benimseyen bir müzik anlayışıyla dünyayı dolaşıyor. Dinleyicilere müzik ve dans adına her şeyini sunan bir kimliğe sahip olan Objekt, The Quietus’un da deyişiyle tam bir mekanizma estetiği.

“Puslu seslere tutkun bir elektronik müzik prodüktörü” –Pitchfork

Önemli not: Bu etkinlik aynı gece gerçekleşecek Plaid performansının ardından başlayacaktır. Etkinlik bileti sadece Bibio (DJ Set) performansına giriş sağlamaktadır.

Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserVe aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

 

 

Derseniz konser istemem sinema olsun, o zaman sizi şöyle alalım.