KONSER: Pickpocket “Uyan” Albüm Lansmanı // 7 Mayıs 2013 @Jollyjokerist

ETKİNLİK / İSTANBUL / KAPAK / Yerli grup | Yorum

Pickpocket, ikinci albümü Uyan’ın tanıtım konserinde, 7 Mayıs akşamı Jolly Joker sahnesinde!

 

Albümün ilk klibi olan, albümle aynı adı taşıyan Uyan şarkısına Barış Alp yönetmenliğinde çekilen klibi bu bağlantıdan izleyebilirsiniz:

Alternatif metal / post-hardcore grubu Pickpocket, 2000 yılında İstanbul’da Onur Özgönül ve Barbaros Özoktar tarafından kuruldu. Muratay Özkan, Kaan Yayla ve Emir Celt’in de kadroya katılmasıyla son hâlini aldı.

Grup ilk olarak 2003 yılında ‘Just Wait for Me’ isimli şarkısıyla katıldığı Roxy Müzik Yarışması’nda elde ettiği birincilikle dikkat çekti. Ayrıca aynı yarışmada 5000’den fazla kullanıcının katılımıyla yapılan internet oylamasında da oyların %63’ünü toplayarak Efes Dark Özel Ödülü’nü kazandı.

Bu süreden sonra çeşitli konser ve festival organizasyonlarında yer alan grup, stüdyo çalışmalarına hız verip 2008 yılında Ümit Kuzer ve Martin Cru Spencer prodüktörlüğünde “Hayalle Gerçek Arasında” adlı ilk albümünü yayımladı.

Albümün yayımlanmasından kısa bir süre sonra ilk klip, Anıl Tütüncüoğlu yönetmenliğinde ‘Vazgeç’ adlı şarkıya çekildi. Çekimlerinin 1 gün boyunca Maslak Venue’de tamamlandığı klip, YouTube’da 190.000 izlenme sayısına ulaştı. İkinci kliplerini albümle aynı ismi taşıyan ‘Hayalle Gerçek Arasında’ adlı şarkılarına çeken grubun üçüncü klip için tercih ettiği şarkı ise ‘Ne Farkeder’ oldu.

Grup elemanlarının vatani görevleri nedeniyle müziğe bir süre ara veren Pickpocket’ın “Uyan” adını taşıyan ikinci albümü ise Nisan 2013 itibariyle raflardaki yerini aldı…

Murat Hiçdönmez’in sahibi olduğu Musicworks firması tarafından yayımlanan albümün kayıtlarını Mehmet Yaranona (Kül, Shiva, Mauna Kea) prodüktörlüğünde Deneyevi ve Opus Stüdyoları’nda tamamlayan grup, albümün mixing işlemlerini yine Opus Stüdyosu’nda Mehmet Yaranona’ya teslim etti. Mastering’i Norma Jean, August Burns Red, Underoath ve MxPx gibi gruplarla çalışmış olan Troy Glessner üstlendi.

Albümün ilk klibi Barış Alp yönetmenliğinde, Rpresenter Stüdyoları’nda, albümle aynı adı taşıyan ‘Uyan’ şarkısına çekildi.

https://twitter.com/pickpocketband
https://www.facebook.com/pickpocketband

[button_round color=”blue” url=”https://www.facebook.com/events/452951878112727/?ref=notif&notif_t=plan_user_invited”] Facebook Etkinlik [/button_round] [button_round color=”orange” url=”http://www.biletix.com/etkinlik/PJJ83/TURKIYE/tr”] Bilet al [/button_round]