Kül

KÜL-DELİ GÖMLEĞİ-30 MART CUMA @ PULP LİVE CONCERT HALL @ 21:00

Etkinlik / İstanbul | 0 Yorum

Biyografi
albümü dinlemek için:
http://www.ttnetmuzik.com.tr/album/Deli_Gomlegi/248684

1999 sonlarında Ankara’da kurulan Deli Gömleği daha sonra İstanbul’a taşındı.Genel tarzları rock,grunge,punk karışımı sayılabilir.
Macerasına 1999’da başlayan Deli Gömleği grubunun kendi adını taşıyan ilk albümleri Favela Records etiketi ile raflarda!
10 yılı aşkın süredir yeraltında demo albüm ve konserlerle seyircisiyle buluşan grubun 10 şarkılık ilk albümünün kayıt ve miksini, albüme supervisor olarak da katkıda bulunan Deniz Yılmaz yaptı. Albümün mastering’i Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

Deneyevi ve Manyeto stüdyolarında kayıtlarının gerçekleştirildiği albümde konuk vokal olarak Bilge Kösebalaban (Direc-t) ve Deniz Yılmaz (Kurban) yer alıyor.
Albüm, tüm Türkiye’de D&R’larda bulunabilir.

Deli Gömleği kurulduğundan bu yana demo albümler kaydedip bunları dinleyicisiyle paylaşarak ülkenin değişik şehirlerinde bir çok konser verdi. “Rockistanbul”, “Rockstation” ve “Foça Rock Festivali” gibi uluslararası festivallerin yanında çeşitli şehirlerde bir çok üniversite festivali, bar ve konser organizasyonlarında yer aldı. Çeşitli dergi, fanzin, radyo ve TV programları, compilation albümler, gazete ve sanal dergilerde yer aldı.

sefil şah – 2000 (demo albüm)
soytarı – 2001 (demo albüm)
böyle buyurdu berduş – 2002 (demo albüm)
oyuncak albüm – 2005 (demo albüm)
öz – özver yılmaz 2006 (demo albüm)
morning silence – sincerity is insanity 2007 (demo albüm)
deli gömleği – 2011 (albüm)

Tür Rock
Üyeler Özver Yılmaz: gitar-vokal
Mehmet Akgün: davul
Yahya Enis: bas gitar
Memleket Türkiye
Bulunduğu Yer İstanbul

KÜL Hakkında
Artık güçler dengede.
Açıklama
Aykırı bir hayal dünyasından bahseden, tematik ve politik şarkı sözlerinin, günümüz modern rock müziğinin ana elementleri ile harmanlandığı, zaman zaman yırtıcılaşan, zaman zaman durulan devinimli müzikleri ile Kül -kendi tabirleri ile- “gerilla taktikleri” ile hazırladıkları albümleri “Artık Güçler Dengede”nin kayıtlarını Tarkan Gözübüyük prodüktörlüğünde tamamladı. Albüm 2011 Nisan’ında dinleyicisiyle buluştu.

Müziklerinin tabiatında yer alan enerjiyi ve öfkeyi, sahne performanslarına doğru bir biçimde yedirmeyi başaran grup; sahne aldığı konser ve festivallerdeki performansları ile dinleyici tabanını kısa zamanda genişletti ve albümlerinden evvel hatırı sayılır bir takipçi kitlesi edindi. Hakim olan Türkçe rock müzik anlayışına farklı bir bakış açısıyla yaklaşan Kül, sadece yüzeysel bir estetik tavrı benimsemekten ziyade; gerek sahne duruşuyla gerek konseptüel müzik yaklaşımıyla, modern çağın müziğinin gerekliliklerine ayak uydurmakta ve müzik endüstrisinin henüz pek tanışık olmadığı yeniliklerin sinyalini vermektedir.

Şarkı sözlerinde fazla ‘sivrilmeden’, dünyada ve Türkiye’de olup biten ve dolayısıyla insanlığın içinde bulunduğu zihinsel ve kurgusal kaosun devinimini tetikleyen kimi gelişmelere karsı fikirlerini belirtmekten geri kalmamaları; bu fikir ve söylemlere kayıtsız kalmayan hatırı sayılır bir kalabalığı “sahne” önüne çekmelerine sebep olmuştur.

Şarkı sözlerini ‘itiraflar, ifşalar ve travmalar’ üzerine kuran grup, psikanalizin bu sacayağını kullanarak hitabet alanını genişletmektedir. Bu şarkı sözlerinin amacı, Türk rock müzik piyasasının ve dolayısıyla kendi kısır döngüsünde yiten bu müziğin talepkarlarına, ‘hakikatler’ ve ‘olasılıklar’ hakkında uyarılarda bulunmak, piyasanın bilinçaltına işlemiş olan ezberi bozmak ve akil açıcı, küçük bulmacalar önermektir. Bu yüzden sözler, felsefe, sosyoloji, antropoloji ve psikanalizin ana elementleri ile örülmüştür ve göründükleri gibi değillerdir.

Kül’ün asli amacı, zihin /ticaret/ Pazar/ sanat denkleminde sağlamaya çalıştıkları dengeyi yitirmeden, hedeflerine doğru kestirme yollardan değil, taşlı ve çukurlu yollardan ilerlemektir. Çünkü aslolan, yol değil, ‘yolculuktur’ ve hedef, kendi dengesini yitirmiş olan, batı kaynaklı bir müzik tarzını yorumlarken dahi kendi kısır döngüsünde kaybolan ve yolundan çıkan Türk rock müziğini kendi ‘yolculuğunda’ bir sonraki adıma hazırlamaktır.

GİRİŞ 20 TL

Tarih: 30 MART CUMA
Mekan: Pulp Live Concert Hall
Saat: 21:00

Telefon
2122930765-5352231061

İnternet Sitesi
http://www.PulpLive.net/
http://www.formspring.me/PulpLive
http://twitter.com/PulpLiveConcert
E-mail: Pulpliveconcert@gmail.com