Replikas konseri // 15 Aralık Cumartesi – Garajistanbul

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

Yeni kaydedilen ve Aralık ayında Ada Müzik’ten satışa çıkacak olan 7 parçalık E.P’nin ilk konseri ile Replikas 15 Aralık gecesi garajistanbul’da… Ön grup Hayvanlar Alemi…

İlk albümleri “Köledoyuran” 2000 yılında, ikinci albümü “Dadaruhi” ise 2002 yılında Ada Müzik etiketi ile yayınlandı. Müzik eleştirmenlerinin beğenisini toplayan albümler en iyi yerli yapımlar arasında gösterildi. Yurtdışında da ilgi ile karşılanan albümler, yabancı plak şirketleri tarafından satışa sunuldu ve çeşitli radyoların listelerine girdi.

Üçüncü albüm Avaz, daha önce Sonic Youth, Pussy Galore, Helmet ve Dinosaur Jr. gibi isimlerle çalışmış olan Wharton Tiers’in prodüktörlüğünde kaydedildi. Albüm Mayıs 2005 tarihinde Doublemoon tarafından yerli ve yabancı müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Replikas albüm ve konserlerin yanı sıra film müziği çalışmaları da gerçekleştirdi. Bu alandaki ilk projeleri 2001 yılında Serdar Akar’ın “Maruf” isimli filminin müzikleriydi. 2005 yılında Kutluğ Ataman’ın “İki Genç Kız” isimli filminin müziğine imza atan Replikas, bu çalışmaları ile 2006 yılında “SİYAD En İyi Film Müziği” ödülünü almıştı. İki filmin müziklerinin toplandığı “Film Müzikleri” albümü Ekim 2006’da Pozitif tarafından yayınlandı.

Grup ayrıca Fatih Akın’ın “İstanbul Hatırası” isimli belgesel çalışmasında da yer aldı ve yayınladığı albümlerden parçaları birçok kısa ve uzun metrajlı filmde kullanıldı.

Kayıtları, Gökçeada’da eskiden yarı açık cezaevi olan bir binanın stüdyoya dönüştürülmesiyle gerçekleştirilen beşinci albümleri Zerre’yi Kasım 2008 yılında Peyote Müzik tarafından dinleyiciye sunuldu.

Replikas’ın, 1965 – 75 aralığından seçilmiş Anadolu Pop şarkılarını yorumladığı altıncı albümü “Biz Burada Yok İken” Nisan 2012’de Ada Müzik tarafından yayınlandı.

http://www.biletix.com/etkinlik/NKGRE/TURKIYE/tr