Zakkum Bursa Konseri! // 15 Mart 2013 @zakkumonline

BURSA / ETKİNLİK / KAPAK | 0 Yorum

15 Mart 2013 23:00
Kat 3 – Ataevler, Bursa

Zakkum grubu bu yıl 15 senelik bir geçmişe sahip olan, 1999 senesinde Yusuf Demirkol, Cem Senyücel ve Eren Parlakgümüş tarafından kuruldu ve “Raindog” ismiyle uzun yıllar sahne aldı ve 1000 geceyi aşkın sahne performansından sonra, 2007 senesinin Şubat ayında ilk albümü “Zehr-i Zakkum”u piyasaya çıkarttı.

Bu albümden “Ah Çikolata”, “Ahtapotlar”, Teoman düetli “Zehr-i Zakkum”, “Anlıyorsun” ve “Hipokondriyak” şarkılarına videoklip çekti. Bu videoklip şarkılarının her biri, çeşitli müzik kanallarının top 10 listelerinde haftalar boyu 1 numarada kaldı.

Powertürk ve Kral TV müzik ödüllerinde de toplamda 7 ayrı dalda ödüle aday gösterildi. Zakkum, 2011 senesinin Şubat ayında ikinci albümleri olan “13”ü, Doğan Music Company (DMC) etiketi ile piyasaya sürdü. İlk klip, “Yüzük” şarkısına çekildi. 2011 Eylül ayında ise, albümün sevilen şarkısı “Anason”a çekilen videoklip, yayına girdi ve çok hızlı bir başarı yakaladı. Klipte, “Kurtlar Vadisi”, “Unutma Beni” gibi televizyon yapımlarından da tanınan Devlet Tiyatrosu sanatçısı Kurtuluş Şakirağaoğlu da rol aldı.

“Anason” için çekilen videoklip, sadece YouTube üzerinde toplam 30.000.000 (30 milyon) izlemeyi geçti. Benzer oranlar Dailymotion, Vimeo, İzlesene.com gibi diğer web tabanlı yayın organlarında da yakalandı. Bununla beraber, yasal mp3 platformları TTnet Müzik ve Turkcell Müzik’de 6.000.000’a (altı milyon) yaklaşan dinlenme ve indirilme oranıyla da tüm zamanların en çok talep alan 3 Türkçe rock şarkısı arasına girdi. Grup, 2011-2012 bandında ilçelerle beraber 45 ayrı şehirde konserler verdi.

Zakkum, 2012 Nisan ayında, ilk albümün sevilen şarkısı “Ahtapotlar”ın akustik versiyonuna çektiği videoklip ile, Powerturk ve Kral TV başta olmak üzere ülke genelindeki tüm müzik kanallarında tüm videoklipler arasında en yoğun rotasyonlardan birine sahip oldu.

2012 Ekim ayında çıkacak olan yeni single “Ben Böyle Değildim”in kayıtlarını tamamlayan Zakkum, bu şarkı için çekilen klipte “Anason”dan sonra konuk oyuncu Kurtuluş Şakirağaoğlu ile çalıştı ve çalışma, bir devam klibi olma özelliği taşıyor.

“Ben Böyle Değildim”in müzik kanallarındaki gösterimine 2012 Ekim ayı başında başlandı. Zakkum’a ait Facebook sayfası yarım milyon kişiye yaklaşan bir kitleye sahip ve hızla da büyümeye devam ediyor…

[button_round color=”orange” url=”http://www.biletix.com/etkinlik/PCS07/TURKIYE/tr”] Biletix [/button_round]